Uciekaj mały, uciekaj

Nicky Cruz to ważna postać książki „Krzyż i sztylet” Dawida Wilkersona – wiejskiego pastora, który wyruszył na ulice Nowego Jorku głosić prawdziwą miłość osamotnionym, zagubionym, zbrodniczym, szukającym mocnych wrażeń nastolatkom.

nickycruzTen młody, nienawidzący wszystkich i wszystkiego Portorykańczyk, opowiada o swym smutnym dzieciństwie w Puerto Rico i o budzącym grozę życiu zbuntowanego nastolatka, który za swą jedyną rodzinę uznaje składający się z rówieśników uliczny gang.

To poruszająca historia. Mam nadzieję, że będzie czytana przez, wielu i że ci, którzy ją przeczytają, poznają Chrystusa, który zmienił puste, niespokojne serce Nicky’ego Cruza i uczynił go legendarną postacią swoich czasów.

Billy Graham

Historia Nicky’ego jest być może najbardziej dramatyczna w historii ruchu zielonoświątkowego, ale nie jest wyjątkiem. Nicky jest tylko bardzo barwnym reprezentantem nieprzeliczonej liczby ludzi, którzy w ostatnich dziesięcioleciach zostali uwolnieni od niemal każdego rodzaju znanej człowiekowi perwersji i degeneracji.

Prof. Edward D. 0’Connor Uniwersytet Notre Dame, USA

Książka dostępna w wersji elektronicznej:  http://nickycruz.ovh.org/nickycruz_download.html

Copyright 2013 | WP